سیتریکس چیست؟


به نام خدا
با عرض سلام
یکی از دغدغه های دوستان حسابدار که در شرکتها مشغول به کار هستند این است که کارمندان شعبه های شرکت که از نظر موقعیت مکانی در جایی دیگر از شهر قرار دارند، بتوانند به برنامه حسابداری دسترسی پیدا کنند.
برای توضیح بیشتر یک مثال می زنم. فرض کنید سرور حسابداری شما در دفتر مرکزی تهران است و کارخانه شما در حومه تهران مثلا در شهریار قرار دارد و می خواهید کارمندان کارخانه هم بتوانند به سرور حسابداری شما در دفتر مرکزی وصل شوند  و از برنامه حسابداری استفاده کنند. ساده ترین راه حل استفاده از سرویس Remote Desktop مایکروسافت است که این راه حل معایب فراوانی دارد که مهمترین آنها امنیت پایین است. چون ممکن است کاربر سرور را خواسته یا ناخواسته ویروسی کند و در کل دسترسی هر نوع خرابکاری را دارد. عیب بعدی Remote Desktop پهنای باند زیادی است که از کاربر می گیرد که نیاز به اینترنت پرسرعت دارد که هزینه زیادی را متحمل شرکت می کند. راه حل دوم ایجاد یک بستر شبکه خصوصی است که آن هم هزینه بالایی دارد .
بهترین راه حل تحت وب کردن برنامه حسابداری از طریق سیتریکس است. مهترین مزایای آن می توان به امنیت بالا و ترافیک کم شبکه ای اشاره کرد .در این راه حل برای برنامه حسابداری شما یک سایت ایجاد می شود که کاربر با تایپ آن در بروزر فقط شورت کات برنامه حسابداری را می بیند و با کلیک بر روی آن برنامه اجرا می شود و می توانند مانند یک کاربری که برنامه را روی رایانه خود اجرا کرده سندهایی را ایجاد و یا ویرایش کرده و یا از سندهای برنامه پرینت بگیرد و یا سند ها را روی درایو های کامپیوتر خود ذخیره کند.و حتی این امکان وجود دارد که نیازی نباشد کاربر هر دفعه سایت را در بروزر تایپ کند و فقط با نصب یک اپلیکیشن ساده ، شورکات برنامه حسابداری را روی دسکتاپ رایانه خود ببیند و مانند دیگر برنامه های نصب شده روی رایانه خود،فقط با کلیک روی شورت کات آن به برنامه حسابداری از راه دور وصل شود. از دیگر مزایای این روش ایجاد ممنوعیت دسترسی ها به کاربران و ایجاد یوزر و پسورد برای دسترسی به سایت بر اساس هر کاربر می باشد.

جهت تهیه لایسنس اورجینال  با ۵۰ % تخفیف با کارشناس فروش سیتریکس تک تماس حاصل نمایید.

۱,۳۷۰ total views, 1 views today